קטגוריות
בית וגן

התקנת קמין

היכרות עם תהליך התקנת האח והקמין

התקנת הקמין היא תהליך שלרוב לוקח קצת זמן. לא מדובר רק בהתקנת הקמין, אלא גם בהקפדה שהקמין בטוח לשימוש.

חשוב לדעת איזה סוג קמין תרצו להתקין לפני שמתחילים בתהליך ההתקנה. זה יעזור לך לוודא שהקמין החדש שלך יתאים לצרכים שלך ולקישוט הבית שלך.

ישנם סוגים שונים של קמינים, כמו קמיני גז או קמינים עצים. סוג הקמין שתבחרו צריך להיות תלוי באיזה סוג דלק תרצו להשתמש וכמה זמן ומאמץ תרצו להשקיע בתחזוקתו.

תהליך התקנת קמין אינו קל כפי שהוא נראה. זה מתחיל בעיצוב הקמין, לאחר מכן מגיעה ההתקנה ולבסוף בניית הקמין.

נעבור על כל שלב כדי לתת לך מושג מה צריך לעשות.

השלב הראשון הוא לעצב את הקמין שלכם, הכולל החלטה על מיקומו בבית, גודל וצורה. אתה גם צריך להחליט אם אתה רוצה את זה בתוך הבית או מחוצה לו ואם אתה רוצה שזה יהיה עשוי מלבנים או אבן. השלב הבא הוא התקנה וזה כולל חפירת הקרקע במקום שבו אתה רוצה את האח שלך, התקנת תשתית בטון לקמין, התקנת אח על גבי היסוד הזה, התקנת לבנים חסינות אש סביב האח עם טיט ואז לבסוף התקנת לבנים על בראש הבסיס הזה. השלב האחרון הוא בניית האח האמיתי שלך – זה כולל הצמדת סוגרי מתכת על עמודי לבנים המחוברים לקיר שמאחוריהם ואז חיבור מוך מתכת

הקדמה: ארבע סיבות חשובות מדוע התקנת קמין עצים היא השקעה שלעולם לא תצטער עליה

קמין יכול להיות מוקד החדר, והחמימות שהוא מספק היא תחושה מזמינה. האווירה של מדורת עצים אינה דומה לסוגי חימום אחרים. אבל, לפני שתתחיל להתקין אחד בבית שלך, יש ארבע סיבות חשובות מדוע אל תהסס לעשות זאת.

1) קמין יכול להוות מקור חום טוב לביתכם: קמין עצים מעולים לספק חום זוהר והסעה בכל הבית. משמעות הדבר היא שלאוויר קר כבר לא יהיה סיכוי לחדור פנימה דרך סדקים בקרשים או בקירות.

2) קמין יכול לעזור לשפר את איכות האוויר: קמינים עצים מייצרים מדורות ללא עשן בוערות נקיות שנשרפות חם ונקי יותר מתנורי עצים מסורתיים או קמינים ללא ארובות. זה הופך אותם לאופציה מצוינת עבור אלה הסובלים מאסטמה, אלרגיות או בעיות נשימה כגון COPD או אמפיזמה מכיוון שהם אינם מייצרים

קמין הוא דרך מצוינת להוסיף חמימות ואופי לבית שלך. זה גם מספק נקודת מיקוד בסלון, מה שיכול לעזור לחלל להרגיש מזמין יותר. אבל אחד היתרונות הטובים ביותר של השקעה זו הוא שהיא תחסוך לך כסף בחשבון החימום שלך!

התקנת קמין עצים היא השקעה שלעולם לא תתחרט עליה. להלן ארבע סיבות חשובות לכך:

1) קמין עצים יכול לשמש גם למטרות חימום וגם לקירור, כך שהוא שימושי במיוחד באזורים שבהם החורף קר אבל הקיץ מתון או חם.

2) תהליך ההתקנה פשוט ובמחיר סביר, ותוכלו ליהנות כמעט מיד מהיתרונות של הקמין החדש שלכם!

3) קמינים עצים ללא חלקים נעים והם דורשים מעט מאוד תחזוקה.

4) התקנת קמין עצים לא רק תהפוך את הבית שלך ליפה יותר, אלא גם תחסוך לך כסף על חשבונות האנרגיה שלך!

התקנת ארובה וצינור ארובה לתוך הקיר החיצוני של הבית או הבית

קמין יכול להיות תוספת נפלאה לכל בית. הוא מספק חום ונוחות, כמו גם מוקד לסלון. עם זאת, ישנם כמה אמצעי בטיחות שיש לנקוט לפני התקנת ארובה.

יש צורך בארובה כדי ליצור את הטיוטה הדרושה כדי לשמור על האש. אם אין לך כזה, תצטרך לרכוש בול עץ מלאכותי או להשתמש באח שלך כחלק דקורטיבי במקום כמקור חימום. אתה יכול להתקין אחד בבית שלך על ידי ביצוע השלבים הבאים:

-מצא קיר חיצוני שיש בו מספיק מקום לארובה ולצינור הארובה

-התקן מסגרת עץ על גבי הקיר הזה עם 2x4s או חומר בנייה יציב אחר

-בנה מהמסגרת הזו כך שהיא תהיה לפחות 12 אינץ' מכל קירות או חלונות מכל הצדדים

-השתמש בהבזקי מתכת ואיטום סביב כל המפרקים שבהם המסגרת פוגשת קירות חיצוניים או חלונות

-כסה את החלק העליון של המסגרת הזו

דרישות טיט ובידוד עבור התקנות בנייה מוגמרות

דרישת הטיט לקמינים היא שהוא חייב לעמוד בחום מהקמין, שיכול להגיע עד 1200 מעלות פרנהייט. דרישות הבידוד הן שעליו להיות מסוגלים לעמוד בחום מהקמין וגם לשמור על הביצועים התרמיים שלו.

קמין הוא תוספת יפה לכל בית. הוא מספק חום ונקודת מיקוד. עם זאת, תהליך ההתקנה אינו פשוט כפי שהוא נראה. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת קמין, כגון סוג צינור הארובה, סוג יחס תערובת הטיט וסוג חומר הבידוד בו יש להשתמש.

השלב הראשון בהתקנת קמין הוא בחירת יחס תערובת המרגמה לפרויקט שלך. זה יהיה תלוי באיזה סוג של תיבת אש יש לך ואיזה סוג מרגמה אתה משתמש. השלב הבא יהיה להכין את אתר ההתקנה שלך על ידי הסרת כל מכשול סביב האזור שבו אתה מתכנן לבנות את האח החדש שלך. לאחר מכן תוכלו להתקין את קופסת האש עם חומרי בידוד סביבו כך שיחזיק חום טוב יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר.

דילוג לתוכן