קטגוריות
Uncategorized

היסטרוסקופיה אבחנתית – מה המשמעות שלה?

כולות לעלות ספקולציות שונות בהקשר של בדיקות המתבצעות בחלל הרחם. לשמחתכם אינכם צריכים לעשות את הבחירות השונות על סמך התחושה שלכם בלבד. כיום תוכלו למצוא מידע מקיף על הבדיקות השונות שאותן אתם נדרשים לבצע. אין סיבה שתכניסו את עצמכם אל תוך מקום בעייתי, כזה שעלול לסכן אתכם במידה מסוימת. אחת מהבדיקות השכיחות ביותר בחלל הרחם נקראת היסטרוסקופיה אבחנתית. מה זה בדיוק אומר? ומתי אתם צריכים לבצע את הבדיקה הזאת? את השאלות האלה שאלנו את ד"ר גדי בן שטרית. כך שכל אישה תבצע את הבדיקה הזאת בזמן הנכון על מנת לקבל את התשובות הרצויות. 

מהי היסטרוסקופיה אבחנתית?

בשונה מהיסטרוסקופיה ניתוחית, היסטרוסקופיה אבחנתית היא בדיקת אבחון קצרה. מדובר על בדיקה מהירה יחסית, שאמורה לספק תשובות חד משמעיות. הבדיקה הזאת מתבצעת כאשר ישנו חשד מסוים לבעיה מסוימת שמקורה ברחם. הבדיקה הזאת אמורה להפוך את סימני השאלה לסימני קריאה חד משמעיים. סימני קריאה שכל אחד מאיתנו יכול להתבסס עליהם לביצוע פעולות נוספות בהמשך הדרך. הרי לא פעם על סמך התובנות של הבדיקה הזאת תבצעו טיפולים משלימים. טיפולים שאמורים להחזיר את המצב לקדמותו, כאלה שיחזירו לכם את השליטה לידיים.

כיצד מתבצעת הבדיקה הזאת?

אינכם רופאים מומחים, ולכן אינכם אמורים לדעת כיצד מתבצעת הבדיקה לעומק. היסטרוסקופיה אבחנתית לא אמורה לקחת יותר מחצי שעה ברוב המכריע של המקרים. במהלך הבדיקה מחדיר הרופא דרך הנרתיק מצלמה זעירה שאמורה לספק תמונת מצב מדויקת. המצלמה הזעירה מגיעה אל תוך הנרתיק ומספקת לרופא תמונת מצב מדויקת של מה שקורה בפנים. כך יהיה ניתן להבין מהן הסיבות השונות לכאבים או לבעיות השונות שעליהן התלוננה האישה. אם לא מחדירים את המצלמה אל תוך הרחם עצמו, קשה מאוד לספק תמונת מצב מדויקת ואמינה.

כיצד מתכוננים לבדיקה עצמה?

כמו שכבר הבנת היסטרוסקופיה אבחנתית היא לא בדיקה כל כך מסוכנת. כל עוד את מבצעת את הבדיקה במקום הנכון, לא אמורות להיות לך יותר מידיי חששות. ההמלצה היא לבצע את הבדיקה כשבועיים לאחר הווסת על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. ניתן לעבור את הבדיקה בטשטוש על מנת להימנע מתחושת אי הנעימות. אך למעט הדברים האלה אינכם צריכים להגיע אל הבדיקה עם הכנה מיוחדת. הכי חשוב שתבצעי את הבדיקה אצל הרופא המנוסה והמקצועי ביותר. רופא מומחה שיספק לכם את התובנות המדויקות ביותר בעקבות הבדיקה שעברת.

דילוג לתוכן